Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС

На официјалната веб-страница на американската фудбалска лига – МЛС почнато е гласање за утврдување на најубав гол во сезоната 2019. За признанието претендираат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Златан Ибрахимовиќ вели дека не се плаши од играње на снег, откако противник во МЛС плејофот на Лос Анџелес галакси им е Минесота јунајтед, објаснувајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Додека Златан Ибрахимовиќ се надмудрува со космонаут , европските фудбалски гиганти се во трка кој прв ќе го ангажира легендарниот шведски напаѓач. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 488 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: