Ердоган ја брани агресијата на Сирија: Светот го осудува, а еве што им порача на критичарите во Европа


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денес ја бранеше турската инвазија на Сирија која што наиде на осуда речиси во целиот свет. Ердоган порача дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експлозии на гранати и пукање денеска се слушаа во областа Рас ел Аин, на североистокот од Сирија, само еден ден откако Турција постигна договор со САД за ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми јавуваат дека во градот Селјанпајнар одекнувале експлозии од гранати и се слушало пукање од автоматско оружје Американскиот потпретседател ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу изјави дека „Турција ќе ја заврши операцијата на северот на Сирија, откако терористите на ЈПГ/ПКК ќе го напуштат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган во одговор до американскиот претседател Доналд Трамп рече дека ќе бидат спасени уште повеќе животи кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

После посетата на американскиот потпретседател Мајк Пенс на Анкара, многу работи станаа појасни, а Турција веднаш попушти пред притисокот на Американците. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер му се заблагодари на турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган за постигнувањето на договор за прекин на огнот во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мајките кои се на породилно денеска ќе излезат на нов втор по ред протест пред Владата, во обид да издејствуваат укинување на одлуката во среда да се вратат на ...
сите 302 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 391 | | | веќе видена

Брисел и особено Берлин треба јасно да и стават до знаење на бугарската влада дека ова е навистина глупава идеја, вели во интервју за Дојче веле германскиот ...
сите 262 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган ја брани агресијата на Сирија: Светот го осудува, а еве што им порача на критичарите во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: