Северна Кореја се закани дека ќе продолжи со нуклеарни проби

Северна Кореја денеска соопшти дека општата осуда за нејзините тестирања на балистички ракети ги смета како „голема провокација“ и се закани дека ќе продолжи ...
| | веќе видена | слични

Автор: Тарик Хадад Њузвик Еден севернокорејски експерт вели дека Ким Јонг-ун се подготвува да му пркоси на претседателот Доналд Трамп и САД на голем начин ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун се искачи на највисоката планина во земјата, јавајќи коњ. Државната новинска агенција КЦНА објави неколку фотографии на ...
| | веќе видена | слични

Севернокорјскиот лидер Ким Џонг Ун се искачи, јавајќи бел коњ, на плаината Пекта, највисока во земјата и со големо симболично значење за династијата Ким.Ова не ...
| | веќе видена | слични

Ким Јонг-ун „планира голема операција со која ќе го остави светот воодушевен“ откако пронајде инспирација за време на јавањето со коњ на врвот од најсветата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун вети дека ќе се избори со меѓународните санкции против неговата земја. Ким вети дека ќе ги совлада санкциите и призна дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Северна Кореја се закани дека ќе продолжи со нуклеарни проби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: