Цветковски: Богдановиќ е на “Прав пат” во исполнувањето на своето ветено


Во моментот се наоѓаме кај детското игралиште кое е сместено во близина на Зелениот пазар во Центарот на градот. Како што можете да видите зад мене игралиштето ...
| | веќе видена | слични

Тимот од Секторот за развој при Општината им ги објаснуваше придобивките на граѓаните од употребата на картичката, попустите и бенефициите кои ќе ги добиваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саша Богдановиќ, Душко Христов од невладината „Банка за храна" и директорот на ЈП ПОЦ, Васко Кичевски денеска поделија пакети со прехранбени и хигиенски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вторникот го имаше првиот отворен ден за граѓаните, по што најави дека секој нареден вторник од 12:00 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цветковски: Богдановиќ е на “Прав пат” во исполнувањето на своето ветено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: