Меѓународниот балкански универзитет сѐ популарен меѓу студентите

„Стручно образование и обука за сите – вештини за живот“ беше темата на 4-тиот по ред настан - Недела на стручни вештини, што се одржа во Хелсинки, Финска, од ...
| | веќе видена | слични

Соработката помеѓу универзитетите и компаниите не само што е корисна, туку претставува премостување на празнината што постои помеѓу факултетското образование и ...
| | веќе видена | слични

Многу работи се променија во овие 30 години. Профилот на ученикот е променет, профилот на нашиот образовен систем не, вели универзитетскиот професор Кирил ...
| | веќе видена | слични

За да има напредок во образованието и науката, треба нов третман и услови за младите луѓе што настапуваат на сцена. Бидејќи, треба да престанат да гледаат како ...
| | веќе видена | слични

Култура на учење е индивидуалниот пристап кон потребата да се развиваш, да се надградуваш и да стекнуваш нови знаења. Секој од нас има обврска, без оглед на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Економскиот факултет во Прилеп денеска се доделени 20 уписнини на 20 најдобро рангирани студенти, кои се запишаа во академската 2019/2020 година на оваа ...
| | веќе видена | слични

Квалитетот на стекнатото образование во голема мера зависи од условите во кои се одвива образованиот процес. Многу е важно кои и какви нагледни средства и ...
| | веќе видена | слични

Група студенти од Факултетот за музичка уметност испратија отворено писмо до медиумите но и до професорите на Факултетот за како што велат, бројните законски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија е едниствена земја која во ковид криза ја покачи цената на електрична енергија, порачаа вечерва од ВМРО-ДПМНЕ. Опозициската партија која ...
сите 292 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 203 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Никола Мицевски денеска се обрати на собраниската седница. Мицевски ...
сите 188 | | | веќе видена

„Денеска јавноста сведочеше на уште еден очаен обид на Христијан Мицкоски преку таканаречен протест да си ја спаси фотелјата во белиот дворец. Граѓаните одамна ...
сите 143 | | | веќе видена

Надзорна расправа во Собранието од која би произлегла заедничка декларација за македонските позиции во однос на Бугарија, очекува координаторот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓународниот балкански универзитет сѐ популарен меѓу студентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: