„Да ја спасиме Попова Шапка“: Продолжува уништувањето на Шара на сметка на нови објекти


Иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“ објави фотографии со кои предупредува за најновата состојба од пред два дена на Шар Планина, каде, велат, се сечат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Се опустошува шумата на Шар Планина, масовно се сечат дрвјата за да се градат хидроцентрали, апармираат невладините организации од тетовскиот регион кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук страната Скопје мора да дише сподели фотографии од масакрот на масивот Јакупица каде се сечат дрва со тешка механизација. - Патишка Река, Скопско. ...
| | веќе видена | слични

Стотици трупци од „плански“ исечените дрвја осамнаа зад падините на Водно па сѐ до падините на Јакупица како „потпис“ на добро организираните групи од овој дел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шар Планина со години е заглавена во лавиринтите за прогласување национален парк., додека јавноста секојдневно обзнанува нови докази за масовна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 675 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 451 | | | веќе видена

Во вечерашната дебата Кликплус на ТВ21 Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ посочи дека не верува дека премиерот Зоран Заев ќе се откаже од премиерската функција, ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Да ја спасиме Попова Шапка“: Продолжува уништувањето на Шара на сметка на нови објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: