Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

12 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 22-годишен скопјанец, кој е осомничен дека сторил кривично дело – ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Јавното обвинителство, полициски службеници на 9. октомври го забележале осомничениот во близина на село Грачани како управува моторцикл без ...
| | веќе видена | слични

Toj е осомничен дека сторил кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Како што ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Велес донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на 60-годишна возраст од Богданци поради постоење на основано ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 60-годишен жител на Богданци, поради постоење на основано сомневање ...
| | веќе видена | слични

Велешкото обвинителство спроведува истражна постапка против 60 годишен човек од Богданци , а го товари за обид за убиство . – Осомничениот на 11-ти октомври ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 233 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец под истрага за поседување оружје, муниција и дрога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: