Ердоган ѝ се закани на Европа: Ќе ви пратиме 3,6 милиони сириски бегалци


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека во Европа ќе ги прати 3,6 милиони сириски бегалци кои се наоѓаат во Турција, доколку европските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон денеска ги упати апел до партнерите од Европска Унија да се обединат и да ја осудат турската инвазија во северниот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Сириските демократски сили (СДФ) нема да ѝ ги предадат илјадниците затворени милитанти на Исламската држава (ИД) и нивните семејства на која било сила ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Курдските воени и политички лидери и здравствени власти ги обвинија турските сили за употреба на меѓународно забрането оружје во својата офанзива во северниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голема американска база во северна Сирија била уништена во воздушен напад откако војниците се повлекоа, најверојатно за да спречат повеќе засрамувачки видеа од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најмалку 218 цивили, меѓу кои и 18 деца, се убиени во турската офанзива во североисточна Сирија, соопшти денеска курдската администрација во регионот.Во ...
| | веќе видена | слични

Рамнотежата на моќта во сириската војна бргу се менува откако почна турската воена операција „Мирна пролет“ во североисточниот дел на Сирија воглавно населен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган ѝ се закани на Европа: Ќе ви пратиме 3,6 милиони сириски бегалци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: