Финансиска помош од Општина Чаир за изгорените куќи во Серава

3 копии

По мечките што ги уништуваа пчелниците во близина на домовите на луѓе во општината Купрес, жителите на некои села во таа општина предупредуваат дека волци по ...
| | веќе видена | слични

Доаѓањето на работа во Вараждин за нив било богатство. Младите Непалци и Индијци, вкупно 350, за тоа на непалските агенции им платиле 7.000 евра. Непалците во ...
| | веќе видена | слични

Општина Чаир на последната седница едногласно го усвои предлогот за финансиска помош за семејствата на двете изгорени куќи во населбата Серава. Како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиска помош од Општина Чаир за изгорените куќи во Серава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: