Блискоста меѓу Вучиќ и Ердоган – повеќе маркетинг од економија

Дводневната посета на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган на Белград беше проследено со големо медиумско внимание во Србија и во Босна и Херцеговина. Како ...
| | веќе видена | слични
9 копии
8 копии

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 437 | | | веќе видена

Вeлика Британија ќе ги заостри ограничувањата, ако не се почитуваат правилата, изјави британскиот министер за здравство Мeт Хенкок. Тој најави и дека Владата ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блискоста меѓу Вучиќ и Ердоган – повеќе маркетинг од економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: