„Најдоброто од Македонија“ во Будимпешта почнува со филмот „Панкот не е мртов“

Со проекција на филмот „Панкот не е мртов“ на режисерот Владимир Блажевски, утре во Будимпешта ќе почнат серија настани од културата „Најдоброто од Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светската премиера на филмот „Врба” на Милчо Манчевски ќе биде утревечер на Филмскиот фестивал во Рим, Италија, во рамките на третата фестивалска вечер. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Краткиот филм во режија на Антонио Вељаноски „И(с)згубени“, ќе биде прикажан на престижниот филмски фестивал во Сапоро, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Краткиот филм „И(с)згубени“ на охридсиот режисер Антонио Вељаноски ќе биде прикажан на престижниот филмски фестивал во Сапоро, Јапонија. „И(с)згубени“ е филм ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Кинотеката во Скопје од денеска до 19 октомври годинава ќе се одржува четвртиот Меуѓународен филмски фестивал на духовни и хумани човечки вредности ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со „Врба", македонската кинематографија освојува нова територија: ова ќе биде прв македонски филм што е селектиран во официјалната програма на Римскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Лидерите на Европската Унија се разотидоа околу два часот изутринава по долга вечер преговори за проширувањето, но без договор и без заклучоци ни за Скопје ни ...
сите 1566 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 249 | | | веќе видена

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 1636 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Најдоброто од Македонија“ во Будимпешта почнува со филмот „Панкот не е мртов“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: