АХВ: Увезено е 21 тон свинско месо од Шпанија со африканска свинска чума кое ќе биде уништено


8 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство во пратка по потекло од Шпанија утврди присуство на вирусот африканска свинска чума. Пратката е во вкупна тежина од 21 тон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Врз основа на анализите од шпанските надлежни институции, не е утврдено присуство на вирусот африканска свинска чума во ниту една фарма во Шпанија, потврди ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во Македонија е спречен влез на околу 21 тон свинско месо заразено со вирусот африканска свинска чума. Се работи за пратка по потекло од Шпанија која била ...
| | веќе видена | слични

Свинско месо заразено со африканската чума има во Македонија, но не од домашните кланици туку увезено со камион од странство. Потекнува од Шпанија, а во ...
| | веќе видена | слични

Пратката е тешка 21 тон и 312 килограми,  од АХВ велат дека таа не претставува опасност бидејќи воопшто не е пуштена во промет.  Денеска со преземени на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Несериозниот пристап на власта со африканска свинска чума го доведува во прашање опстанокот на свинскиот фонд во државата. Несериозно и аматерски е да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АХВ: Увезено е 21 тон свинско месо од Шпанија со африканска свинска чума кое ќе биде уништено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: