Македонските општини ќе имаат на располагање 1 милион долари за изработка на технички документации


Со поддршка на УНДП и шведската влада, македонските општини за следната година ќе имаат на располагање еден милион долари за финансирање изработка на технички ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на општина Центар, Саша Богдановиќ за 24 инфо вели дека за две години изградиле и обновиле детски игралишта, го реновирле и паркот Ибни Пајко кај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реализацијата на капиталните проекти преку Проектот за подобрување на општински услуги МСИП оди со одлична динамика, со реализација од над 65 отсто во текот на ...
| | веќе видена | слични

Стефан Богоев, градоначалникот на општина Карпош во интервју за 24 инфо им ветува на граѓаните чист воздух, иако општината е една од најзадолжените во ...
| | веќе видена | слични

Стефан Богоев- градоначалникот на Карпош за 24 инфо вели дека вели дека изборната програма е негов основен водич во работата. За себе вели дека младоста и ...
| | веќе видена | слични

Митко Јанчев, градоначалникот на Кавадарци за 24 инфо вели дека н е е воопшто лесно секојдневно да се соочуваш со предизвиците кои ги носи оваа функција . Но ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Берово привршува рокот за поднесување проекти за подобрување на социјалните услуги. Како што информира Билјана Марковска од општина Берово, повикот е ...
| | веќе видена | слични

Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар за 24 инфо вели дека за две години успеале да направат многу од ветеното. Фудбалски терени, асфалтирани улици, ...
| | веќе видена | слични

Зад карпата за планинарање на кејот на реката Вардар во Скопје, Општина Карпош почна со изградба на спортско–адреналинскиот парк. Паркот ќе зафаќа површина од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 886 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските општини ќе имаат на располагање 1 милион долари за изработка на технички документации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: