Планинарскиот клуб „Љуботен“ од Тетово викендов организира искачувањето на врвот Љуботен

2 копии

Планинарскиот клуб „Љуботен“ од Тетово викендов организира искачувањето на врвот Љуботен на Шар Планина. Од клубот согласно препораките на Федерацијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 200 учесници од планинарски здруженија од државава и од соседна Србија, денеска ќе учествуваат на шестата по ред традиционална меѓународна клупска акција ...
| | веќе видена | слични

Искачувањето на врвот Китка се спроведува во чест на празникот 11 Октомври. Акцијата ќе биде на линија Пелинце-Враготурце- врв, Китка-Големи Уши, ќе почне пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 886 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Планинарскиот клуб „Љуботен“ од Тетово викендов организира искачувањето на врвот Љуботен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: