Откако ја видовме сликата од ултразвукот знаевме дека имаме посебно бебе – и сега сите зборуваат за него

Малиот Оливер Дан стана вистинска светска сензација и пред да се роди – откако лекарите и родителите ја виделе неговата снимка од ултразвукот, знаеле дека им ...
| | веќе видена | слични

Да се ​​родиш со деформитет е една работа, но да бидеш отфрлен од мајка ти поради тие деформитети е сосема друга работа. Токму тоа се случи со малиот Гeјб. Тој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Томск во Русија во април оваа година e роден малиот Александар К, или Саша, како што го нарекуваат, со многу редок хендикеп – тој е едно од трите бебиња во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шестмесечниот Александар е едно од трите бебиња на светот родени без очни јаболчници. Се верува дека момчето пати од екстремен облик на редок вид на ...
| | веќе видена | слични

Шестмесечното бебе Александар К, или Саша како што го викаат, е едно од трите бебиња во светот родени без очни јаболчници. Момчето никогаш нема да може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во комбинатот ОХИС во Скопје има „хемиска бомба“ од околу осум тони жива, која десетина години е оставена да тече по погонот за електролиза, да испарува во ...
сите 269 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје и Владата ќе склучат спогодба со која вонсудски ќе се завршат судските спорови во врска со ГА-МА АД Скопје, соопштуваат од дистрибутивната ...
сите 181 | | | веќе видена

Нивните барања добија јавна поддршка од судиите, на кои министерката за правда Рената Дескоска им забележа дека, како што се ревносни во поддршката, така треба ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски, денеска оствари средба со Aмбасадорката на ...
сите 112 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ, повисоката минимална плата е добра мерка, но популистичка и предизборна. Од партијата го поддржаа Предлог-законот за изменување и дополнување на ...
сите 111 | | | веќе видена

Политичката криза во Боливија ескалира откако безбедносните сили отворија оган кон приврзаниците на поранешниот претседател Ево Моралес, при што загинаа ...
сите 253 | | | веќе видена

Оние кои размислуваа/т во Македонија да озаконат диктатура и да ги погазат Уставните права на граѓаните, за разлика од законот - не се повлечени. Но, ќе се ...
сите 18 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски до толку не можат да се помират со растот на платите па почнаа да измислуваат лажни формули околу растат на платите во ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако ја видовме сликата од ултразвукот знаевме дека имаме посебно бебе – и сега сите зборуваат за него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: