Велика Британија: Поранешниот голман Чех почнува кариера во хокеј


Поранешниот голман на Челси и Арсенал, Петр Чех, потпиша договор со британскиот хокеарски клуб Гилдфорд Феникс. Условите на договорот со 37-годишниот фудбалер ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот Петар Чех повеќе од една деценија ја чуваше мрежата на фудбалскиот терен, а сега тоа ќе го прави и на мразот. Откако ја заврши фудбалската кариера ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тим составен од фудбалери кои се „пензионирале“ оваа година би можел да се бори за сите можни титули. Годинава од фудбалот се повлекоа неколку познати ...
| | веќе видена | слични

Чави, Ето, Ван Перси, Торес и холандското дуо Снајдер и Робен се само дел од големите фудбалски ѕвезди кои годинава објавија крај на фудбалските кариери. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 717 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велика Британија: Поранешниот голман Чех почнува кариера во хокеј

Од:
До кого (е-маил):
Порака: