Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС


6 копии

На официјалната веб-страница на американската фудбалска лига – МЛС почнато е гласање за утврдување на најубав гол во сезоната 2019. За признанието претендираат ...
| | веќе видена | слични

Клајтон Блекмор, поранешниот играч на Манчестер Јунајтед тврди дека Златан Ибрахимовиќ е единствениот човек кој може да ги спаси „црвените ѓаволи“: Велшанецот ...
| | веќе видена | слични

На официјалната страна на американската фудбалска лига МЛС започна гласањето за нјубав гол во сезоната за 2019 година. За тоа признание се борат 16 фудбалери. ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот шведски фудбалер на сите времиња го откри својот споменик , а на церемонијата имаше неколку илјади негови сограѓани. Изградбата и подигнувањето на ...
| | веќе видена | слични

Златан е еден од најомилените ликови во Шведска. Во ноември 2016 година Шведската фудбалска федерација нарачала изработка на споменик во чест на Ибрахимовиќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Головите на Ибрахимовиќ, Руни и Нани во конкуренција за најубав погодокот во МЛС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: