Индонезија: Нападнат со нож министер за одбрана


8 копии
6 копии
2 копии

Британската полиција соопшти дека денеска уапсила маж на околу 40 години, осомничен дека прободел неколку лица во трговскиот центар „Арндејл“ во Манчестер.Во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германските истражувачи соопштија дека нападот со камионот, кој се случил во понеделникот во Лумбург, се истражува како терористички акт. Инцидентот се случил ...
| | веќе видена | слични

Германските власти соопштија дека нападот со камион кој се случи синоќа во Лимбург се истражува како терористички акт. Инцидентот се случи во Лимбург на ...
| | веќе видена | слични

Германските истражители сооштиле дека нападот со камион, кој се случил во понеделникот во Лимбург, се истражува како терористички акт. Инцидентот се случил во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 700 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индонезија: Нападнат со нож министер за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: