Mилион долари за финансирање на проекти, јавен повик до општините


3 копии

За сума од 1 милион американски долари, министерот за локална самоуправа Горан Милевски заедно со амбасадорката на Кралството на Шведска, Кристин Форшгрен ...
| | веќе видена | слични

Органскиот, односно био-отпад веќе нема да се меша со другото ѓубре во Битола и Новаци, туку ќе се селектира во посебни канти, а потоа ќе се рециклира, со што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реализацијата на капиталните проекти преку Проектот за подобрување на општински услуги МСИП оди со одлична динамика, со реализација од над 65 отсто во текот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Берово привршува рокот за поднесување проекти за подобрување на социјалните услуги. Како што информира Билјана Марковска од општина Берово, повикот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поддршка на УНДП и шведската влада, македонските општини за следната година ќе имаат на располагање еден милион долари за финансирање изработка на технички ...
| | веќе видена | слични

Општина Свети Николе преку грант од Светска банка изврши набавка на механизација за потребите на ЈКП „Комуналец“. Градоначалникот на Општина Свети Николе Сашо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 855 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 114 | | | веќе видена

Веспрем е домаќин на Вардар во еден од најинтересните мечеви од 5. коло во Лигата на шампионите, соочување во кое домаќините влегуваат со голем оптимизам и ...
сите 69 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mилион долари за финансирање на проекти, јавен повик до општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: