На секои 40 секунди некој во светот се убива

11 копии
3 копии

Луѓето со ментално нарушено здравје секојдневно се соочуваат со цела серија проблеми. Пред се’ тука стигмата и предрасудите, како и избегнување од луѓето. ...
| | веќе видена | слични

Возраста е од 15 до 24 години и навистина е загрижувачка, вели директорт на Клиниката за психијатрија Стојан Бајрактаров.  Причината за ваквата состојба е ...
| | веќе видена | слични

Систематски пристап на темата и едукација во рамки на училишните клупи, се дел од решенијата кои ги нудат младинските организации кои работат на темата на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Притисокот што го налага новиот начин на живот, посебно по појавата на социјалните медиуми, создава основа за развој на депресија особено кај младите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 146 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На секои 40 секунди некој во светот се убива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: