Косово: Денеска Парада на гордоста во Приштина

11 копии

Косовскиот претседател Хашим Тачи денеска ги повика надлежните институции во Приштина професионално да го испитаат случајот на наводно затруените коверти со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Во соопштението на Самоопределување, партија која победи на предвремените избори пред една недела се наведува дека ковертите не биле испратени по пошта, како ...
| | веќе видена | слични

Процесот на пребројување на гласовите од раселените Срби на Косово беше прекинат поради како што се наведува „сомнителен мирис од ковертите со гласови кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

На плоштадот „Скендербег“ во Приштина денеска се одржа „Парадата на Гордоста“. Мажи и жени, млади и стари лица со собраа да маршираат заедно под мотото „За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 573 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово: Денеска Парада на гордоста во Приштина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: