Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

13 копии

По повод државниот празник 11 Октомври, утре автобусите од јавниот градски превоз во Скопје ќе сообраќаат по неделен возен ред.Како што соопшти ЈСП „Скопје”, ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти ЈСП „Скопје", истиот режим ќе важи и в сабота и в недела. В петок дежурни ќе бидат три билетарници, Транспортен центар со работно време од 7 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владејачката германска коалиција ЦДУ/ЦСУ смета дека патот на ЕУ останува отворен за Северна Македонија и Албанија, и покрај негативен исход од минатонеделниот ...
сите 597 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата ...
сите 451 | | | веќе видена

По завршувањето на лидерската средба во Вила Водно, вчера претседателот на ДУИ Али Ахмети гостуваше во емисијата Клик плус на ТВ 21 каде изрази незадоволство ...
сите 397 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

Евакуацијата е дел од спогодбата со Турција постигната со посредство на Соединетите држави. Според овој договор, турските сили воведоа петдневно примирје на ...
сите 475 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: