Гостување во Софија: Вечерва концерт на Скопскиот дувачки квинтет

5 копии
7 копии
6 копии
2 копии

Светски познатиот кларинетист и композитор Васко Дуковски во соработка со Петар Колевски и пијанистката Шунјин Ванг од Кина, на 22ри Октомври ќе настапат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 681 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостување во Софија: Вечерва концерт на Скопскиот дувачки квинтет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: