Како еден твит урива бизнис вреден милијарди


За само неколку денови Бруклин по втор пат го совлада Лос Анџелес во натпревар од пред сезоната во НБА. Бруклин славеше со 91:77 во кинескиот град Шенжен. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бруклин нетс вторпат во само неколку дена ги совладаа Лос Анџелес лејкерс во меч од пред-сезоната во НБА, триумфирајќи со 91:77 на мечот во кинескиот Шенжен. ...
| | веќе видена | слични

Скандалот во кој е опфатена кошааркарската НБА-лига во Кина не е заснован единствено врз начинот на функционирање на бизнисот во најмногубројната светска ...
| | веќе видена | слични

Во очекување на продолжувањето запрените трговски преговори, овие денови се отвори нов фронт меѓу Кина и САД. Не е само американската НБА-лига која го навлече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинезите очигледно многу се налутија на НБА лигата по коментарите за протестите во Хонконг од генералниот менаџер на Хјустон рокитс, што се подготвени да ги ...
| | веќе видена | слични

Иако е тешко за која било компанија да го доведе во ризик пристапот до кинескиот пазар, асистирањето на тоталитарен режим во обидот да се замолчат критичарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како еден твит урива бизнис вреден милијарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: