Да ја спасиме Попова Шапка: Се уништува шумата за изградба на нови објекти на Шара


Иницијативата „Да ја спасиме Попова Шапка“ објави фотографии со кои предупредува за најновата состојба од пред два дена на Шар Планина, каде, велат, се сечат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Се опустошува шумата на Шар Планина, масовно се сечат дрвјата за да се градат хидроцентрали, апармираат невладините организации од тетовскиот регион кои се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук страната Скопје мора да дише сподели фотографии од масакрот на масивот Јакупица каде се сечат дрва со тешка механизација. - Патишка Река, Скопско. ...
| | веќе видена | слични

Стотици трупци од „плански“ исечените дрвја осамнаа зад падините на Водно па сѐ до падините на Јакупица како „потпис“ на добро организираните групи од овој дел ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шар Планина со години е заглавена во лавиринтите за прогласување национален парк., додека јавноста секојдневно обзнанува нови докази за масовна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 492 | | | веќе видена

По одлуката на Европскиот совет се уште да не отпочнува пристапни преговори со С.Македонија и Албанија, амриканскиот Стејт департмент се огласи со соопштение ...
сите 150 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да ја спасиме Попова Шапка: Се уништува шумата за изградба на нови објекти на Шара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: