Германските војници на Мали лути на министерката за одбрана поради одложениот лет за дома

3 копии

Германските војници, во состав на Меѓународната мировна мисија во Мали, се лути на министерката за одбрана Анегрет Крамп – Каренбауер, бидејќи нејзината посета ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Москва не сака ниту да размислува за евентуален судир со Турција во Сирија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Не сакаме ниту да размислуваме на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските војници на Мали лути на министерката за одбрана поради одложениот лет за дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: