Видеоигри: Call of Duty Моbilе за една недела со 100 милиони преземања

2 копии

Извештај на германската компанија за сајбер-безбедност „Кјур 53“ посочува дека апликација на кинеската Комунистичка партија наречена „Проучи ја супернацијата“ ...
| | веќе видена | слични

Само затоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонг Конг, некои членови од форумот „Близард“ биле банирани на период од неверојатни 1.000 години. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само затоа што учествувале во дискусијата за протестите во Хонг Конг, неколкумина членови на платформата за видеоигри „Близард“ биле исфрлени од форумот, а ...
| | веќе видена | слични

Само поради тоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонгконг, одредени членови на форумот на американската компанија за видео-игри „Близард“, добиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 90 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видеоигри: Call of Duty Моbilе за една недела со 100 милиони преземања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: