Видеоигри: Call of Duty Моbilе за една недела со 100 милиони преземања

2 копии

Извештај на германската компанија за сајбер-безбедност „Кјур 53“ посочува дека апликација на кинеската Комунистичка партија наречена „Проучи ја супернацијата“ ...
| | веќе видена | слични

Само затоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонг Конг, некои членови од форумот „Близард“ биле банирани на период од неверојатни 1.000 години. Со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само затоа што учествувале во дискусијата за протестите во Хонг Конг, неколкумина членови на платформата за видеоигри „Близард“ биле исфрлени од форумот, а ...
| | веќе видена | слични

Само поради тоа што учествувале во дискусија за протестите во Хонгконг, одредени членови на форумот на американската компанија за видео-игри „Близард“, добиле ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 159 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 274 | | | веќе видена

Кумановскиот хирург д-р Драган Тасевски почина како последица на коронавирусот, потврдија денеска од Општата болница во Куманово. Од Центарот за јаво здравје ...
сите 214 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 397 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Видеоигри: Call of Duty Моbilе за една недела со 100 милиони преземања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: