ЈСП Скопје од утре до недела ќе сообраќа по неделен ред

9 копии
7 копии
2 копии

Во пресрет на празникот 11 октомври , Денот на народното востание на Македонија и Денот на борецот, во насока на подигнување на свеста кај младите за важноста ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти ЈСП „Скопје", истиот режим ќе важи и в сабота и в недела. В петок дежурни ќе бидат три билетарници, Транспортен центар со работно време од 7 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈСП Скопје од утре до недела ќе сообраќа по неделен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: