„Пајакот“ подигнал 433 возила во Скопје за десет дена

6 копии

Во периодот од 07.10. до 13.10.2019 година, со помош на специјалните возила „Пајак“ на ЈП ПОЦ отстранети се 147 непрописно паркирани возила, од кои четириесет ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
11 копии

Четириест и пет годишен тетовец добил кривична пријава од тетовската полиција затоа што во август годинава на социјалната мрежа Фејсбук се заканувал на ...
| | веќе видена | слични

Пораките со закани ги упатувал кон двајца вработени во ЈП „Градски паркинг Тетово" и еден полицаец кои со специјалното возило „пајак" му го подигнале неговото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пајакот“ подигнал 433 возила во Скопје за десет дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: