При брегзит без договор би можело да снема тоалетна хартија во Британија


Излезот на Велика Британија од ЕУ без договор може да има сериозни последици по економијата, но тоа ќе предизвика и голем недостиг на некои основни проиозводи ...
| | веќе видена | слични

Говорот на кралицата беше врв на раскошната церемонија во Вестминстер и се искористи за детализирање на сите закони што владата сака да ги донесе во наредната ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Кралицата Елизабета Втора денеска изјави дека приоритет на британската влада е да ја напушти Европската Унија до 31 октомври. Зборувајќи пред парламентот, кој ...
| | веќе видена | слични

Приоритет на британската влада е да ја напушти Европската унија до 31-ви октомври, порача денес британската кралица Елизабета Втора од позлатената сала во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 700 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При брегзит без договор би можело да снема тоалетна хартија во Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: