Во експлозија во Австрија повредени пет лица


3 копии

Властите во Саудиска Арабија соопштија дека 35 лица настрадале во автобуска несреќа во близина на музлиманскиот свет град Мека. Државната агенција Сауди Прес ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски државјани, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случила синоќа во центарот Ал-Акхал во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пакистанската и индиската армија денеска разменија оган во спорната хималајска област Кашмир, при што загинаа четири цивили, а десетина се повредени. ...
| | веќе видена | слични

Пакистанските и индиските трупи разменија оган во спорната хималајска област Кашмир, судир во кој загинаа четири цивили и се повредени околу десет лица, рекоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две лица загинаа, а најмалку 26 беа повредени кога експлодира автомобил-бомба во Авганистан, јави новинската агенција „Паџхвок“.Според извештајот, експлозијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во експлозија на аеродромот во Линц потешко се повредени две лица, пренесува германската агенција ДПА. Полицијата соопштила дека инцидентот се случил во халата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во експлозија во Австрија повредени пет лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: