Нема вина кога сите околу се виновни, фатениот само изгледа се чувствува како будала

Првиот осомничен, обвинет или осуден што во оваа земја ќе признае чувство на вина, кога сите околу ја гледаат вината и го чувствуваат неговиот срам, треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема вина кога сите околу се виновни, фатениот само изгледа се чувствува како будала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: