Штрајк во училиштата во Хрватска за повисоки плати

2 копии

Вчера двете страни се договорија начелно Првите луѓе на Синдикатот на американските автопроизводители денеска треба да донесат одлука дали ќе одобрат преоден ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на кабинскиот персонал на германската авиокомпанија Луфтханза УФО, вчера ги повикал своите членови, на 20 октомври да одржат петчасовен штрајк.Како ...
| | веќе видена | слични

Вчера во основните и средните училишта во Хрватска започна генерален штрајк. Денеска штрајкуваат сите училишта, додека од утре, секој ден, вработените ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Франција не е против започнување преговори за членство во ЕУ со Македонија и Албанија, но потребно е да се исполнат два услови, кои се многу важни прашања – за ...
сите 435 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа ...
сите 607 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 456 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 492 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штрајк во училиштата во Хрватска за повисоки плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: