Данска воведува гранични контроли со Шведска

2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во рамки на официјалната посета на Република Австрија оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, денеска се сретна со претседателот на ...
| | веќе видена | слични

На средбата, во пресрет на одбележувањето на 25 годишнината од воспоставувањето на дипломатските односи во декември годинава,  двајцата соговорници констатираа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на официјалната посета на Република Австрија, оствари средба со сојузната канцеларка Бригит Биерлејн.На средбата беа ...
| | веќе видена | слични

На средбата беа разменети мислења за севкупните билатерални односи меѓу двете држави, кои се стабилни и пријателски и се карактеризираат со меѓусебна доверба и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска престојува во официјална посета на Република Австрија. Со највисоки државни и воени ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Позитивна одлука би била заслужено признание за досегашната улога на Северна Македонија, како во креирањето на добрососедската политика во Југоисточна Европа, ...
| | веќе видена | слични

Со највисоки државни и воени почести претседателот Пендаровски во Виена беше примен од сојузниот претседател Александер Ван дер Белен, со кого оствари и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 233 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска воведува гранични контроли со Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: