Цветковиќ лута ги прозва МОН: Детето ми го пипнавте и за тоа ќе платите


Месец и половина од почетокот на учебната година, основците се без комплетиран учебен материјал. Веќе втор месец, тие учат од скрипти и од стари учебници. Иако ...
| | веќе видена | слични

Речиси два месеци откако почна новата учебна година, голем број ученици од основно и средно образование ги немаат сите учебници. Родителите во недостиг на ...
| | веќе видена | слични

Контраверзни четива во дел од учебниците и недостиг на книги– ваква е состојбата во основното образование и на средината од првото тромесечие. И дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тече вториот месец од почетокот на учебната година, а дел од учебниците сеуште ги нема . На социјалните мрежи врие од реакции. Родител пишува дека учебникот по ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По последните настани во врска со уписите и почетокот на тековната учебна година, Првата детска амбасада во светот Меѓаши – Република Македонија, изразува ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваме да ловиме непримерни и непристојни содржини во учебникот по македонски јазик за петто одделение. Во време кога на големо се зборува за ...
| | веќе видена | слични

Текст објавен во учебник за петто одделение, кој е составен дел од програмата по македонски јазик предизвика бурни реакции во јавноста. Родителите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ рече, па порече, Македонија не губи надеж. Кого најмногу го пече шамарот на недовербата? Направи ли Заев се што требаше за датумот? Дали Макрон ја прокоцка ...
сите 687 | | | веќе видена

Со тоа преостануваат уште ратификации од уште само 4 земји членки, до официјално пристапување во НАТО.  Република Северна Македонија е на прав пат. Се ...
сите 165 | | | веќе видена

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, колаиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале да преминуваат во ...
сите 771 | | | веќе видена

На 23.10.2019 годинa во 00.45 часот на крстосницата од улиците „Народни херои“ и „Ѓорѓи Димитров“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цветковиќ лута ги прозва МОН: Детето ми го пипнавте и за тоа ќе платите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: