Бременост по 35-та? За овие „нуспојави“ ретко се зборува

Според најново истражување, природната плодност на жената флуктуира помеѓу издигнувања и падови во форма на инверзна U-крива делумно поради природните грешки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сознанието дека вашиот биолошки часовник отчукува може да биде застрашувачко. Бројот на јајце клетки со години се намалува, а бременоста по 35-тата година може ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на Беса Кастриот Реџепи ја коментираше можноста за широка влада најавена од премиерот Зоран Заев и рече дека не гледа причина за таква влада. Не ...
сите 164 | | | веќе видена

Полициски час од 22 часот до 5 изутрината предлага Комисијата за заштита од заразни болести. Забраната за движење да важи и за време на викендите и да трае две ...
сите 173 | | | веќе видена

Видете што не ни се случи за само една недела. Болниците ни се преполни, власта нè лаже за вакцините како да сме идиоти, како да сме недоветни, рече во ...
сите 174 | | | веќе видена

Читам четири советници од актуелниот Совет на Општина Центар, земале пари за лечење за свој член од фамилија од буџетот на Општина Центар. Овие одлуки се ...
сите 6 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 3.546 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. За вакцинација преку ...
сите 448 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 98 | | | веќе видена

Неодамна, при пречекот на грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис на Македонија, од страна на Грција било побарано македонската национална ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бременост по 35-та? За овие „нуспојави“ ретко се зборува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: