Манчевски: Гарантирам дека ВМРО-ДПМНЕ нема да добие амнестија за случаите од нелегалното прислушување


СДСМ покажа дека државата и системот функционираат и дека сите сме еднакви пред законите, истакна потпретседателот на владејачката партија, Дамјан Манчевски, ...
| | веќе видена | слични

Не знам, веројатно се од групата којашто има три проблеми: срцето, душата и петите. Јас реков, се кине срцето на некои луѓе заради тоа што ќе добиеме датум за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Им се кине срцето на некои заради тоа што после 15 години ќе добиеме датум за почеток на преговорите со ЕУ, ги боли душата заради тоа што сме веќе членка на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

На трибина во Куманово, во рамки на кампањата „На прав пат“, премиерот Зоран Заев најави дека Владата веќе разгледува варијанти за поевтинување на зелениот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патот на напредокот, сигурноста, стабилноста, патот на повисоки плати и пензии, инвестиции во инфраструктурата, членството во ЕУ и НАТО, што го трасира СДСМ е ...
| | веќе видена | слични

Супер оптимистичка изјава даде денеска премиерот Зоран Заев на трибината „На прав пат“ на СДСМ во Куманово, само неколку дена до одлуката на Европска унија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

До пред години се боревме да се избориме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема напредок во позициите на земјите-членки на ЕУ за отворањето преговори со Албанија и Северна Македонија по вечерашниот амбасадорски состанок во Луксембург. ...
сите 756 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Гарантирам дека ВМРО-ДПМНЕ нема да добие амнестија за случаите од нелегалното прислушување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: