Чекаме обвинение за Ременски за соодветна постапка во партијата


Прво треба да се добие обвинение за Фросина Ременски за случајот „Рекет“ за потоа да се преземат соодветните внатрепартиски постапк, рече потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Ветивме дека ќе обезбедиме повеќе пари кај секое семејство и денес тоа е реалност, изјави денеска премиерот Зоран Заев. - Ветивме реформи што се во интерес на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Патот на напредокот, сигурноста, стабилноста, патот на повисоки плати и пензии, инвестиции во инфраструктурата, членството во ЕУ и НАТО, што го трасира СДСМ е ...
| | веќе видена | слични
7 копии

До пред години се боревме да се избориме за слободата и демократијата во Македонија и на 27 април во Собранието покажавме дека сме подготвени да ги дадеме ...
| | веќе видена | слични

Работиме да направиме успешна приказна од Куманово да оставиме трајни дела, да го смениме ликот на градот, кој оваа година прославува пет века од своето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денес останува да го завршиме тоа што е наша обврска да ја внесеме Македонија во НАТО и во Европската унија, истакна на граѓанската трибина „На прав пат” во ...
| | веќе видена | слични

Спасовски истакна дека на 1 јуни 2017 година, кој ја презем министерската функција го затекнал Министерството за внатрешни работи со долг од 40 милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски, на граѓанската трибина „На Прав пат“ во Куманово се осврна на остварувањето на клучниот предизвик во државата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во обраќањето на трибината „На прав пат” претседателот Зоран Заев истакна дека Владата предводена од СДСМ ја исправи децениската неправда кон Куманово и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекаме обвинение за Ременски за соодветна постапка во партијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: