Илијев: Од задолжена општина денес Кочани е општина со реализирани бројни проекти во сите сектори, на прав пат сме!


-Затекнавме задолжена општина, но со многу ентузијазам, домаќинско и отчетно работење успеавме да ја изнесеме општината на прав пат. Па така, уште во првите 6 ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Премиерот Зоран Заев денеска претседаваше со 159-тата седница на Владата која што се одржа во Битола, како прва седница во низата што во наредниот период ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

На седницата присуствуваа, и во нејзината работа учествуваа и градоначалниците од пелагонискиот регион, од општините Битола, Прилеп, Крушево, Кривогаштани, ...
| | веќе видена | слични

Од тие причини Владата на Република Северна Македонија својата редовна 159-та седница ја одржува вечерва во зградата на Општина Битола заедно со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Битола вечерва Владата на Република Македонија ја одржува 159. редовна седница на која учествуваат министрите и градоначалниците на општините во ...
| | веќе видена | слични

Владата денеска ќе ја одржи својата 159 седница во Битола, која ќе биде прва од низата кои во наредниот период ќе се одржуваат во различни региони во државата. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 681 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илијев: Од задолжена општина денес Кочани е општина со реализирани бројни проекти во сите сектори, на прав пат сме!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: