Разузнавачки игри што не знаат за граници

7 копии

Европратениците денеска предупредија на „многу опасната природа на руската пропаганда“ која е „главниот извор на дезинформации“ во Европа, барајќи носење ...
| | веќе видена | слични

Европските пратеници предупредуваат дека главен извор на дезинформации во Европа претставуваат пропагандните кампањи на Русија, но и на Кина, Иран и Северна ...
| | веќе видена | слични

Европската служба за надворешни акции откри дека „ ЕП “ кој себеси се опишува како „месечник за вести за Европскиот парламент“, не е она што се чини дека е – ...
| | веќе видена | слични

Поранешната американска амбасадорка во Загреб во 2016 година, на вечера организирана за новинарите рекла: „Следите ги настатите поврзани со обидот за пуч во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за „Макфакс“ рече дека најдобро е Зоран Заев сам да се дистанцира од себе, по аферата „Рекет“ заради ...
сите 540 | | | веќе видена

Дали „Рекет“ ќе заврши со молк на Катица Јанева? Обвинителката Вилма Рускоска, соопшти дека некој од обвинетите за рекетирањето на Орце Камчев, иако ...
сите 363 | | | веќе видена

Франција засега е без одлука во однос на датумот за старт на преговорите на нашата земја со ЕУ. Се чека ставот на Макрон кај кога утре ќе отпатува германската ...
сите 682 | | | веќе видена

Вицепремиерот Кочо Анѓушев контра премиерот Зоран Заев околу зголемувањето на пензиите. За тие да се зголемат, вицепремиерот рече дека треба да порасне ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разузнавачки игри што не знаат за граници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: