Паметни контејнери или паметно фрлање на ѓубрето


7 копии

Две години Петре Шилегов. Две години измами. Две години неработа и неспособност. Две години Скопје стои во место. Се наоѓаме на крајот на булеварот „Илинден“, ...
| | веќе видена | слични

Уште непоставени, некој намерно или од несовесност ги „украси“ однадвор новите контејнери со полни најлонски кесиња со ѓубре. Наместо во садот, некои луѓе ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Паушални се проценките дека Градот не нуди доволно средства за откуп на објектите во скопската населба Керамидница за правно да ја расчисти трасата што треба ...
| | веќе видена | слични

Оваа црвена линија стои на една од улиците во скопската населба Ќерамидница. Жителите овде, велат дека истата покажува каде ќе поминува булеварот кој ќе се ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Петре Шилегов потврди дека приближување на ставовите со Централниот регистар нема, откако претходно Градот побара Дрисла да биде Јавно ...
| | веќе видена | слични

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје изразува загриженост поради урбаното дивеење и узурпирање на таканаречениот зелен кров на ГТЦ и сето тоа под ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Ставот на Франција останува непроменет во однос на преговорите со Тирана и Скопје. Париз смета дека е потребно повеќе време за реформа на преговарачкиот процес ...
сите 717 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 230 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Пред 22 месеци три македонски професорки го најавија дебаклот на Законот за јазиците кој сега е парафиран и од Венецијанската Комисија. Професорките Катица ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паметни контејнери или паметно фрлање на ѓубрето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: