Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

3 копии
2 копии
3 копии

На 12.10.2019 во 11:10 часот на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, на излез од РСМ, бил приведен A.Д.A.(31) од Бугарија поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Лидерите на Европската Унија се разотидоа околу два часот изутринава по долга вечер преговори за проширувањето, но без договор и без заклучоци ни за Скопје ни ...
сите 1400 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Во декември се навршуваат 14 години откако Македонија доби кандидатски статус. Тоа се случи на 17 декември 2005 година кога Европскиот совет реши да станеме ...
сите 1485 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 252 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 321 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: