„Кроациа Осигурување – Живот“ истрча најбрзо за двоцифрен раст на животното осигурување


„Кроациа осигурување – Живот“ во првото полугодие од годинава оствари раст на приходите од 14 проценти, со што го продолжи растечкиот тренд регистриран во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако 30 отсто од активата на компаниите се побарувања кои не можат да ги наплатат со месеци, тие не се осигуруваат од ризикот и се доведуваат во состојба на ...
| | веќе видена | слични

Конференција на тема „Осигурување на побарувањата и придобивки за компаниите“ ќе се одржи денеска во Стопанската комора на Македонија. Целта на конференцијата ...
| | веќе видена | слични

Меџит Амити е сточар, кој со сточарство се занимава 38 години и тоа ќе биде професијата со која ќе ја дочека и пензијата. Тој раскажува дека да се одгледува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

„Еуролинк осигурување“ за првпат на семејствата во Македонија им нуди решение за онлајн- купување на полиса за приватно семејно здравствено осигурување ‒ ...
| | веќе видена | слични

Можноста за онлајн купување на приватно здравствено осигурување за целото семејство претставува иновација за македонскиот осигурителен пазар, зад која стои ...
| | веќе видена | слични

Сашка Јованова, од село Габревци, општина Конче, е жена која интензивно се занимава со земјоделството, сопруга, мајка на две деца, двајца студенти. Бидејки ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека на сите ни е јасно што значи да се биде земјоделец. Ако има некоја тешка работа во животот на човекот, тоа е земјоделието“…вака ја почнува својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска се очекува да даде препорака до Владата за дозвола за дневен престој на деца кои нема кој да ги чува по завршување на ...
сите 515 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 2 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 254 | | | веќе видена

Перспективите и понатамошниот развој на Општина Тетово и поддршката од централната власт за проектите на општината, беа тема на разговор на денешната средба ...
сите 84 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Кроациа Осигурување – Живот“ истрча најбрзо за двоцифрен раст на животното осигурување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: