(Видео) Царовска во Кочани: Ги зголемивме платите на вработените во градинките и социјалните центри


,,Работиме чесно и одговорно. Наша јасна цел е да ги подобриме условите во државата и да обезбедиме подобар живот за секое семејство, градиме систем кој нуди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска и градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев денеска го пуштија во употреба проширениот дел од ...
| | веќе видена | слични

Обезбедено е дополнително место за 125 дечиња во неколкуте објекти од градинката. Доградбата е со помош на општината, а поддршката од Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични

Почнаа градежни активности за доградба и проширување на објектот „Синоличка“ од кумановската градинка „Ангел Шајче“, соопштија денеска надлежните од оваа јавна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промена на кровната конструкција, изведба на термо фасада, енергетско ефикасна столарија, поставување на сончеви колектори за производство на електрична и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Алексадар Наумоски продолжуваат со реализација на ветените проекти што се во интерес на граѓаните. Она ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 333 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 170 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Царовска во Кочани: Ги зголемивме платите на вработените во градинките и социјалните центри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: