Катица Јанева има висок притисок, денеска на прегледи во „Жан Митрев“


Специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска ќе оди на кардиолошки преглед во клиниката „Жан Митрев“. Адвокатката на Јанева, Ирена Фрчкоска за „Фокус“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катица Јанева има висок притисок, денеска на прегледи во „Жан Митрев“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: