Животот на село не е бајка, ама избравме да се будиме со поглед на планината

„Ние сме скопски деца, пораснати во Скопје, просто речено, градски деца сме со голема љубов кон планините. Целиот живот сме планинари и љубовта кон планината ...
| | веќе видена | слични

Веројатно ако денеска некој ви рече дека ќе треба да ги вриете алиштата на шпорет, наместо да ги наместите во машината за перење и стиснете едно копче, нема ни ...
| | веќе видена | слични

Според експертите, предметите околку нас содржат одреден вид на енергија, односно позитивна или негативна. Ова правило важи и за облеката во нашиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 167 | | | веќе видена

Струмичката болница ќе опремува дополнителен простор за сместување на заболени од ковид 19 оти капацитетот на инфективното одделение е полн. Зголемениот број ...
сите 515 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 187 | | | веќе видена

Помош ќе има за сите, државата е подготвена да направи се во рамки на своите финансиски капацитети да им помогне на работниците, на невработените, на ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Животот на село не е бајка, ама избравме да се будиме со поглед на планината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: