Со само еден потег, овој Британец стана побогат од најславните личности

3 копии
2 копии

Анонимниот добитник од Велика Британија кој сам го освои џекпотот на европската лотарија „Јуромилионс“ сега е побогат од некои од најпознатите британски поп ...
| | веќе видена | слични

Непознат Британец освои џекпот во висина од 190 милиони евра во наградната игра Euro Milions. Мистериозниот маж стана најбогатиот добитник на една лотарија во ...
| | веќе видена | слични

Непознат Британец завчера освоил максимален износ на „Еуромилионс“ вреден 190 милиони евра. Тоа е четврти пат како некој успева да освои таков џекпот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопственик на лото ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец добитник на лото. Како што пренесуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 331 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 218 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. ЕВН со убедлива игра до победа над Пекабеско Пекабеско 1-9(0-5) ЕВН Пекабеско: ...
сите 49 | | | веќе видена

 Постојат луѓе кои се однесуваат одговорно со нивните пари, но постојат и оние кои трошат толку многу, што на крајот од месецот немаат ништо. Доколку се ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со само еден потег, овој Британец стана побогат од најславните личности

Од:
До кого (е-маил):
Порака: