Драган Гоцев: “Буквално ништо не паѓа од небо и за најмал успех мора да се потрудиме“


Драган Гоцев, моментално важи за еден од најперспективните стилисти за шминка и фриузра кај нас. Иако доста млад, со напорна работа и труд успеал да направи ...
| | веќе видена | слични

На 53-годишната Хали Бери годините ништо не ? можат, па и во шестата деценија мами воздишки од мажите ширум светот. Таа од 90-те години на минатиот век важи за ...
| | веќе видена | слични

На овогодинешното доделување на најпрестижната европска фудбалска индивидуална награда, „Златна копачка“, фудбалскиот ас Лео Меси беше заедно со атрактивната ...
| | веќе видена | слични

Египетскиот фудбалер и член на Ливерпул, Мохамед Салах избра интересен стајлинг за роденденот на неговата ќерка. Младата ќерка на ѕвездата на Ливерпул го ...
| | веќе видена | слични

Левиот бек на Манчестер Сити, Александр Зинченко, се вери денеска со згодната новинарка која често ја бакнуваше пред малите ТВ-екрани. Репрезентативецот на ...
| | веќе видена | слични

Една од најубавите руски манекенки, 36-годшната Евгенија Сметанина вели дека не може да го гледа своето лице по тешката сообраќајна несреќа. Имено, манекенката ...
| | веќе видена | слични

Сенидах полека, но сигурно станува вистинска сензација во регионот, а оваа млада дама е доказ дека автентиќноста и поинаквиот став и изглед секогаш вродуваат ...
| | веќе видена | слични

Пејачката и виолинистка Андријана Јаневска на својот Инстаграм профил објави фотографија со нејзината помала сестра Николина, сликана во Македонската опера и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собраниската комисија за финансирање и буџет за поскапувањето на електричната енергија барањето веќе е ...
сите 241 | | | веќе видена

Купија службени автомобили за 8 милиони евра, а ја судат Јанкулоска за набавка на само едно возило кое сега го вози Заев. Опозицискиот лидер Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонскиот бизнис е веќе на колена, а народот со 40.000 нови невработени, може да се каже дека, веќе живее на вересија. Владата најави нов, четврт пакет ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драган Гоцев: “Буквално ништо не паѓа од небо и за најмал успех мора да се потрудиме“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: