Светски ден на бездомништвото, облека и хигиенски артикли за бездомниците во пунктот во Момин Поток


Пакети со облека и хигиенски артикли денеска ќе им бидат доделени на бездомниците во пунктот на Црвениот крст на Град Скопје во Момин Поток во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 288 семејства или поединци во социјален ризик се регистрирани на територијата на Општина Ѓорче Петров, според дата-базата за социјалната состојба, која ...
| | веќе видена | слични

Општина Ѓорче Петров изработи дата-база на податоци за социјалната состојба на територија на општината, која ќе послужи за аплицирање за проекти од областа на ...
| | веќе видена | слични

По повод Неделата на борба против гладот Републичкиот Црвениот крст организира кампања под мотото „Помислете и на нас“ со која се вклучува во глобалните акции ...
| | веќе видена | слични

Вработените на Рамсторе заедно со своите потрошувачи повторно ја покажаа својата хуманост и втора година по ред активно се вклучија во одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични

По повод Светскиот ден на гладта, 16-ти oктомври, вработените и менаџментот на Комерцијална банка АД Скопје и оваа година донираа прехранбени производи на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

По повод одбележувањето на Светскиот ден на гладот, Скопје Мериот хотел и Црвениот Крст на Република Македонија се обединуваат во борбата против гладот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Продолжуваме, заедно со народот против продажбата на татковината. Народот се буди и нема назад. Срамот на Зоран Заев не е заеднички. Да не дозволиме Зоран Заев ...
сите 338 | | | веќе видена

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик, порача попладнево премиерот Зоран Заев преку својот Фејсбук профил. Во статусот, Заев наведува ...
сите 352 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2019 тестирања, а регистрирани се 820 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-279, ...
сите 320 | | | веќе видена

Лионел Меси на денешниот меч на кој Барселона славеше со 4:0, постигна гол кој на посебен начин го посвети на неговиот идол, Диего Армандо Марадона, кој почина ...
сите 352 | | | веќе видена

Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
сите 174 | | | веќе видена

Сѐ уште македонскиот премиер Зоран Заев во саботата доцна вечерта се обиде да реагира на објавата на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир ...
сите 139 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски ден на бездомништвото, облека и хигиенски артикли за бездомниците во пунктот во Момин Поток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: